Cennet Melis Uslukılınç

Retail Guru Academy Kurucusu

Cennet Melis Uslukılınç

Retail Guru Academy Kurucusu

BİYOGRAFİ

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümünden mezun olduktan sonra; kariyerine Evyap’ta Ürün Müdür Yardımcısı olarak başlamıştır. Evyap’taki Pazarlama deneyiminin ardından, 2007-2018 yılları arasında Unilever’de “Satış” ve “Alışverişçi Pazarlaması- Shopper Marketing” alanlarında görev yaptı. Bu süre zarfında; gıda, kişisel bakım, ev bakım kategorilerinde 25 markanın “Alışverişçi Pazarlaması” süreçlerini yönetti. 100’den fazla lansman ve 1.000’e yakın kampanyanın yönetiminde yer aldı. Dogrudan Pazarlama’nın en prestijli ödüllerini veren “DPID” tarafından 23 projesi ödüle layık görüldü. 11 senelik Unilever yolculuğu sonrasında kariyerine farklı bir yön verme kararı aldı.

Alışverişçi Pazarlaması ve perakendedeki birikimini artırmak için London College of Fashion’dan Visual Merchandising ve Display eğitimi aldı. Bu süreçte Dünya’da “Fiziksel Mağazacılık” kavramının boyut değiştirmekte olduğunu fark etti. Fiziksel mağazacılığa dair bu yeni anlayışta uzmanlaşmak üzere Central Saint Martins’den Perakendede Deneyim Tasarımı eğitimi aldı. Tüm bu tecrübe ve birikimlerini perakende sektöründe faaliyet gösteren diğer firmalara aktarmak için Retail Guru Academy’i kurdu.

2019 itibari ile Bilgi Üniversitesi’nde, Marka Okulu/ Pazarlama İletişimi Yüksek Lisans Programı’nda “Perakendede Deneyim Tasarımı” dersleri vermeye başlamıştır.

All sessions by Cennet Melis Uslukılınç

TBA

01 Mar 2020
15:15-16:00